Rok 2020 nie jest przychylny dla żadnej gospodarki świata. Szerząca się pandemia wirusa Covid – 19, zwanego potocznie Koronawirusem zamknęła branże usługową na cztery spusty. Taksówkarze stoją niestety w pierwszym szeregu dotkniętych wirusem. Brak funkcjonujących sklepów, galerii, teatrów, kin, muzeów, kawiarni, restauracji, klubów nocnych a także powszechnej pracy zdalnej pracowników biurowych spowodowała, że taxi, widoczne dotychczas na każdym rogu ulicy, nie miały kogo i gdzie wozić.

Należy mieć jednak nadzieję, że najgorsze mamy już za sobą i druga część roku będzie o wiele lepsza. Izolacja dotknęła całe społeczeństwo, odbiło to się nie tylko na naszych portfelach, ale również psychice. W miarę znoszenia obostrzeń życie zacznie wracać na właściwe tory, wrócimy do codziennych obowiązków z uśmiechem na ustach i z nową energią, a co za tym idzie, zamrożone na jakiś czas taksówki, ruszą w miasto.

Wymuszony przestój

Niestety jak to w życiu bardzo często bywa – nieszczęścia chodzą parami. Do czającego się za rogiem kryzysu gospodarczego może dołączyć nieplanowana przez Ciebie przerwa w pracy. Taksówkarzu, co jeśli w obecnej sytuacji będziesz miał stłuczkę lub co gorsze, poważny wypadek z winy innego kierowcy? Twój samochód został uszkodzony lub całkowicie zniszczony, co teraz?

Ubezpieczenie postojowe, które jest jakąś alternatywą, w czasach koronawirusa w zasadzie nie ma racji bytu. Świadczenia wypłacane do tej pory przez ubezpieczyciela i tak były nieopłacalne i bardzo często zupełnie nieadekwatne do Twoich zarobków. Jak to działa? Podstawą do wypłaty odszkodowania są zawsze wyciągi z kasy fiskalnej – ubezpieczyciel odejmuje, wg znanych wyłącznie sobie zasad, koszty ponoszone przez taksówkarza i uśrednia zyski z 3 lub np. 6 ostatnich miesięcy. Przykład: obrót taksówki to powiedzmy 300 zł, przedstawiasz takie dane ubezpieczycielowi, który odejmuje od tej kwoty twoje koszty, oczywiście bez konsultacji z poszkodowanym taksówkarzem i proponuje świadczenie postojowe w wysokości 25% obrotu, gdyż w jego opinii resztę stanowią koszty. Tym sposobem zamiast 300 zł przyniesionych na koniec dnia do domu, otrzymasz 75 zł.

Tego typu obrót lub wyższy, nie był niczym nadzwyczajnym przed epidemią. Niestety czasy się zmieniły. Koronawirus panuje w Polsce od 2 miesięcy, sam doskonale wiesz, jak mocno twoje obroty spadły –  o 50%? 60%? 80? A może zostałeś w domu ze względu na bezpieczeństwo twoje i bliskich i w ogóle nie pracowałeś? Wyciągi z twojej kasy fiskalnej, przedstawione towarzystwu ubezpieczeniowemu, muszą dotyczyć min. 3 ostatnich miesięcy. Teraz przelicz jak mocno średnia twoich zarobków zostanie zaniżona. Wszystkie te elementy powodują, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest Bezpłatna Taksówka Zastępcza, którą możesz wynająć z OC sprawcy.

Lepsza alternatywa

Bezpłatny wynajem Taxi z OC sprawcy to najbardziej optymalne rozwiązanie umożliwiające uniknięcia nieplanowanego przestoju. Stłuczka powodująca kilkunastodniową lub dłuższą przerwę w pracy taxi to ogromny problem dla zawodowego taksówkarza. Wg prawa obowiązującego w Polsce ubezpieczyciel sprawcy wypadku, ma obowiązek zapewnienia pojazdu zastępczego tej samej klasy co uszkodzony samochód. W przypadku taxi jest to o tyle problematyczne, że jest to pojazd specjalistyczny, a ubezpieczyciele nie posiadają w swoich flotach w pełni przystosowanych do pracy taksówek.

Z tego względu zachęcamy do skorzystania z naszych usług – www.taxizoc.pl . Posiadamy ponad 50 legalnych taksówek, które są do dyspozycji poszkodowanych taksówkarzy na terenie całej Polski. Są to samochody nie starsze niż 2 lata posiadają adnotacje Taxi w dowodzie rejestracyjnym i wyposażone są w taksometry z możliwością wpięcia dowolnej kasy fiskalnej. Wynajem taxi jest całkowicie bezpłatny, gdyż koszty samochodu pokrywa ubezpieczyciel. Umożliwiamy taksówkarzowi utrzymanie ciągłości pracy, obsługę stałych zleceń wynikających z umów oraz co najważniejsze, utrzymanie przychodów na tym samym poziomie co przed wypadkiem. Dodatkowo, nasi specjaliści pomogą Ci  w sprawie naprawy twojego pojazdu, podpowiedzą jakie masz możliwości, co ci przysługuje, jak należy rozmawiać z ubezpieczycielem. Wypadek to zawsze stresujące chwile, ale z naszą pomocą będzie o wiele prościej.

Jak wygląda wynajem Taxi?

W pierwszej kolejności dobierzemy odpowiedni segment samochodu do uszkodzonej taksówki (wg przepisów segment pojazdu nie może być wyższy) – podejrzyj dostępne modele tutaj. Następnie dostosujemy taxi do twoich potrzeb –  ustawienie stawek taksometru + ewentualne oklejenie. Taxi zastępcze przywieziemy pod wskazany przez Ciebie adres i jeśli będziesz chciał to przejmiemy formalności – kontakt z ubezpieczycielem i serwisem. Od momentu twojego kontaktu do otrzymania w pełni legalnego bezpłatnego pojazdu z zastępczego „pod drzwi”, minie maksymalnie jeden dzień. To oferujemy – max. 1 dzień przestoju wobec kilku lub nawet kilkudziesięciu dni bez pracy. Powyższe rozwiązanie minimalizuje twój stres związany ze stłuczką taxi.

Opisane powyższej wsparcie jest całkowicie bezpłatne i nie niesie ze sobą żadnych kosztów dla taksówkarza.

Szerokiej drogi!